Трудове Навчання (В'язання гачком)

Фотографії, з виконаними виробами, висилати на пошту: lezhnina1964@gmail.com

Виконати завдання за посиланням
https://forms.gle/xchGz2Ui5VCJaUE4A
Тема. В'язання  серветки гачком.



Схема серветки І:
Схема серветки ІІ:





 Оздоблення в’язаних виробів. Догляд за в’язаними виробами
  • Види оздоблення виробів, в’язаних гачком. Вибір виду та оздоблення виробу.
Для оздоблення виробів, в’язаних гачком, можна використати окремі мотиви, вишивку, елементи фурнітури. Вибір виду оздоблення залежатиме від призначення виробу, матеріалу, з якого він зв’язаний, колірної гами, модних тенденцій.
  • Остаточна обробка в’язаного виробу. Особливості догляду за в’язаними виробами із натуральних матеріалів (прання, підкрохмалювання, сушіння, прасування).
Вовняну пряжу перед використанням рекомендують випрати, висушити і перемотати у клубок. Прати пряжу слід у пральному порошку або рідині для вовняних виробів. Температура води для прання іпрополіскуваннямає бути однаковою (40 - 45 градусів С). Випрану пряжу прополіскують до чистої води, причому в останню воду можна додати оцет із розрахунку 1 - 2 столові ложки на три літри води. Пряжу віджимають кілька разів, обтрушують і вішають на пластмасові плечики для одягу (викручувати не можна). Сушити потрібно подалі від вогню і не на сонці.
Значно покращити зовнішній вигляд в’язаних виробів допомагає волого-теплова обробка. Прання в’язаних виробів потребує великої уваги. Прати доцільно вручну з використанням м’якого прального засобу, вода має бути кімнатної температури. Викручувати вироби недоцільно, висушувати слід у розправленому вигляді. Вироби, виготовлені з ангорської вовни, не можна прати взагалі, чистити – тільки хімічним способом.Для надання форми виробам із бавовняної пряжі їх підкрохмалюють.
Прасувати в’язані вироби не рекомендується. Обробляти паром можна тільки вироби з вовни або з пряжі рослинного походження, вироби зі штучних волокон відпарюють холодним способом. Оздоблювальні, об’ємні вироби оброблюють паром, що йде з носика киплячого чайника. У інших випадках використовують праску і вологу льняну тканину, яка добре запобігає впливу високої температури на оброблювану деталь і, утримуючи достатню кількість вологи, дає гарну пару. Праску для цього розігрівають до максимальної температури. В’язаний виріб кладеться виворітною стороною вгору, зверху накривається зволоженою льняною тканиною, гарячою праскою водимо над виробом, майже не торкаючись до тканини. Над кожною оброблюваною ділянкою проводимо праскою кілька разів, не доводячи тканину до повного висихання. Особливо ретельної волого-теплової обробки потребують деталі, вив'язані візерунками з великою кількістю повітряних петель.
Якщо в’язаний виріб буде містити кольоровий візерунок або контрастні смуги, то необхідно перевірити пряжу на міцність фарбування. Для цього треба змочити кінчик пряжі водою, закласти його у білу тканину і пропрасувати гарячою праскою. Якщо на тканині не з’явиться кольоровий слід, значить нитка пофарбована міцно. 
Готові деталі виробу перед з'єднанням теж потрібно обробити паром.
  • Правила безпечної роботи, санітарно-гігієнічні вимоги та організація робочого місця при в’язані гачком.
- Обираючи гачок, необхідно перевірити, чи добре він відшліфований, чи не завелика борідка. Гостра з глибоким вирізом борідка буде чіплятися за пряжу і палець, таким гачком погано протягувати петлі. Особливу увагу слід звернути на голівку. Надто гостра голівка може травмувати вказівний палець лівої руки, а затуплена розтягує петлі й ускладнює в’язання.
- Зберігати гачки краще у пеналі чи коробці, оскільки подряпини, викривлення роблять їх непридатними для роботи.
- Гачок слід використовувати тільки за призначенням.
- Передавати гачок потрібно ручкою вперед, щоб не травмувати один одного.
- Під час в’язання, щоб не втомлюватися, потрібно сидіти прямо, торкаючись спиною до спинки стільця. Лікті під час роботи тримають опущеними. На коліна кладуть світлу серветку, або одягають світлий фартух, так менше втомлюються очі й одяг буде захищений від забруднення ворсинками з пряжі. Клубок чи моток ниток повинен знаходитися зліва. Для того, щоб він не покотився, його кладуть у коробку чи кошик. Гачок у процесі в’язання слід тримати на відстані 30-40 см від очей.
- Робоче місце повинно бути добре освітленим. Світло має падати зліва.
- У процесі в’язання необхідно передбачити перерви для відпочинку.
Д/з: З'язати гачком серветку.




Комментариев нет:

Отправить комментарий